[ Обновленные темы · Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » НОВЫЙ » Евангелие от Иоанна » Ин.20.11-18. «Не прикасайся мне»
Ин.20.11-18. «Не прикасайся мне»
dionisiy1500Дата: Воскресенье, 30.10.2022, 11:29 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 2196
Статус: Offline
ин20:11 Мариа же стояше у гроба вне плачущи: якоже плакашеся, приниче во гроб,
ин20:12 и виде два ангела в белых (ризах) седяща, единаго у главы и единаго у ногу, идеже бе лежало тело Иисусово.
ин20:13 И глаголаста ей она: жено, что плачешися? Глагола има: яко взяша Господа моего, и не вем, где положиша его.
ин20:14 И сия рекши обратися вспять и виде Иисуса стояща, и не ведяше, яко Иисус есть.
ин20:15 глагола ей Иисус: жено, что плачеши? кого ищеши? Она (же) мнящи, яко вертоградарь есть, глагола ему: господи, аще ты еси взял его, повеждь ми, где еси положил его, и аз возму его.
ин20:16 глагола ей Иисус: марие. Она (же) обращшися глагола ему: раввуни, еже глаголется, учителю.
ин20:17 глагола ей Иисус: не прикасайся мне, не у бо взыдох ко Отцу моему: иди же ко братии моей и рцы им: восхожду ко Отцу моему и Отцу вашему, и Богу моему и Богу вашему.
ин20:18 Прииде (же) мариа магдалина поведающи учеником, яко виде Господа, и сия рече ей.


*

Почему Господь сказал Марии Магдалине: « Не прикасайся мне ...»?

Думаю потому, что не следует ожидать Господа телесным образом.

После восхождения ко Отцу, Господь Иисус посещает христиан в Духе.

*

Начинающие все равно страдают «визионерством» 

Более совершенные созерцают Бога в Духе.

«Во свете Твоем узрим свет»

*

Визионерство переживают все, но следует стремить к более возвышенному созерцанию. 

Не в образах, но в смыслах.

**


Богу нашему слава. Аминь.
 
Форум » НОВЫЙ » Евангелие от Иоанна » Ин.20.11-18. «Не прикасайся мне»
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: