[ Обновленные темы · Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » НОВЫЙ » Евангелие от Луки » лк.1.23-38. Жена и дева
лк.1.23-38. Жена и дева
dionisiy1500Дата: Четверг, 11.05.2017, 07:29 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 2194
Статус: Offline
лк1:23 И бысть яко исполнишася дние службы его, иде в дом свой.
лк1:24 По сих же днех зачат елисаветь жена его, и таяшеся месяц пять, глаголющи:
лк1:25 яко тако мне сотвори Господь во дни, в няже призре отяти поношение мое в человецех.
лк1:26 В месяц же шестый послан бысть ангел гавриил от Бога во град галилейский, емуже имя назарет,
лк1:27 к Деве обрученней мужеви, емуже имя иосиф, от дому давидова: и имя Деве Мариамь.
лк1:28 И вшед к ней ангел рече: радуйся, благодатная: Господь с тобою: благословена ты в женах.
лк1:29 Она же видевши смутися о словеси его и помышляше, каково будет целование сие.
лк1:30 И рече ангел ей: не бойся, Мариамь: обрела бо еси благодать у Бога.
лк1:31 И се зачнеши во чреве, и родиши сына, и наречеши имя ему Иисус:
лк1:32 сей будет велий, и Сын вышняго наречется: и даст ему Господь Бог престол давида отца его:
лк1:33 и воцарится в дому иаковли во веки, и Царствию его не будет конца.
лк1:34 Рече же Мариамь ко ангелу: како будет сие, идеже мужа не знаю?
лк1:35 И отвещав ангел рече ей: Дух святый найдет на тя, и сила вышняго осенит тя: темже и раждаемое свято наречется Сын Божий:
лк1:36 и се, елисаветь южика твоя, и та зачат сына в старости своей: и сей месяц шестый есть ей нарицаемей неплоды:
лк1:37 яко не изнеможет у Бога всяк глаголгол.
лк1:38 Рече же Мариамь: се, раба Господня: буди мне по глаголу твоему. И отиде от нея ангел.


*

Человек обращен желанием к тому, что (больше всего) любит.

Его жена есть образ хранения (из ребра) этого выбора. 

*

Каков человек, такова у него и жена.

*

Если человек праведен и непорочен в служении Богу (захария), то и жена его праведна и непорочна в хранении выбора святыни (елисавета).

Если человек праведен и непорочен в возрастании в созерцании божественного (иосиф), то он обручен деве божественных созерцаний (мариам).

Плодом первого бывает навык покаяния (иоанн), второго — обретение живого Бога (Иисус).

**


Богу нашему слава. Аминь.
 
Форум » НОВЫЙ » Евангелие от Луки » лк.1.23-38. Жена и дева
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: