[ Обновленные темы · Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » НОВЫЙ » Евангелие от Марка » мк.14.1-9. Учить или учиться
мк.14.1-9. Учить или учиться
dionisiy1500Дата: Суббота, 10.09.2016, 08:23 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 2203
Статус: Offline
мк14:1 Бе же пасха и опресноцы по двою днию: и искаху архиерее и книжницы, како его лестию емше убиют:
мк14:2 глаголаху же: (но) не в праздник, еда како молва будет людска.
мк14:3 И сущу ему в вифании, в дому симона прокаженнаго, возлежащу ему, прииде жена, имущи алавастр мира нарднаго пистикиа многоценна: и сокрушши алавастр, возливаше ему на главу.
мк14:4 Бяху же нецыи негодующе в себе и глаголюще: почто гибель сия мирная бысть?
мк14:5 можаше бо сие продано быти вящше триех сот пенязь и датися нищым. И прещаху ей.
мк14:6 Иисус же рече: оставите ю: что ей труды даете? добро дело содела о мне.
мк14:7 Всегда бо нищыя имате с собою, и егда хощете, можете им добро творити: мене же не всегда имате.
мк14:8 Еже име сия, сотвори: предвари помазати мое тело на погребение.
мк14:9 Аминь глаголю вам: идеже аще проповестся Евангелие сие во всем мире, и еже сотвори сия, глаголано будет в память ея.


*

Какими мы бы не были разумными и продвинутыми, все равно остаемся грешными и нечистыми (прокаженными). 

Нам всегда приходится принуждать себя (в вифании) к добродетели.

Если и случается в нас нечто доброе, то это потому, что в нас присутствует Христос.

*

Потому будем (не забудем) полагать Христа причиной всего случившегося в нас доброго.

Если будем так делать, то Он совершит нас в нем (в добром). Сотворит сильными.

*

Можно использовать знание добродетели (300) для вразумления не знающих (нищих).

Лучше являть Христа в собственной жизни во всем, что знаем о Нем. Такое делание, думаю, будет полезней для нас.

**


Богу нашему слава. Аминь.
 
Форум » НОВЫЙ » Евангелие от Марка » мк.14.1-9. Учить или учиться
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: