[ Обновленные темы · Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » Размышления о Священном Писании » Евангелие от Марка » «Несть … без чести»
«Несть … без чести»
dionisiy1500Дата: Суббота, 10.05.2014, 08:34 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 2196
Статус: Offline
Мк.6.1-6.

1 И изыде оттуду и прииде во отечествие свое: и по нем идоша ученицы его.
2 И бывшей субботе, начат на сонмищи учити. И мнози слышащии дивляхуся, глаголюще: откуду сему сия? и что премудрость данная ему, и силы таковы рукама его бывают?
3 не сей ли есть тектон, Сын Мариин, брат же иакову и иосии и иуде и симону? и не сестры ли его зде (суть) в нас? И блажняхуся о нем.
4 глаголаше же им Иисус, яко несть пророк без чести, токмо во отечествии своем, и в сродстве и в дому своем.
5 И не можаше ту ни единыя силы сотворити, токмо мало недужных, возложь руце, изцели.
6 И дивляшеся за неверствие их: и обхождаше веси окрест учя.


***

Всякий христианин бывает без чести.

У Отца (во отечествии), от которого рождается. Родители не спрашивают младенца, что он хочет, но подают полезное.

***

Среди родственников (в сродстве). Плотских или духовных. Господь принес в среду людей разделение. Каждый христианин искушается и испытывается окружающими.

«12 Друзи мои и искреннии мои прямо мне приближишася и сташа.
13 И ближнии мои отдалече мене сташа, и нуждахуся ищущии душу мою: и ищущии злая мне глаголаху суетная, и льстивным весь день поучахуся»
  Пс.37.

***

В собственной жизни (в дому своем), которая бывает ему госпожой (сара) и помощником.

***

Когда увидим такое с собой, то не станем смущаться, но поблагодарим Бога, спасающего нас.

Если желаем добра тем, кто нас искушает, то помолимся о них. Может быть, они из числа тех, кого можно исцелить.

***


Богу нашему слава. Аминь.
 
Форум » Размышления о Священном Писании » Евангелие от Марка » «Несть … без чести»
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: