[ Обновленные темы · Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » Размышления о Священном Писании » Исход » Обрезание начинаний
Обрезание начинаний
dionisiy1500Дата: Суббота, 08.11.2014, 07:45 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 2194
Статус: Offline
Исх.4.18-26. Обрезание начинаний

18 Пойде же моисей, и возвратися ко иофору тестю своему и рече: пойду и возвращуся ко братии моей, иже во египте, и увижду, аще еще живи суть. И рече иофор к моисею: иди здрав. По днех же оных многих, умре царь египетский. 
19 И рече Господь к моисею в земли мадиамстей: иди, отиди во египет: измроша бо вси ищущии души твоея. 
20 Поим же моисей жену свою и отрочата, всади я на ослята, и возвратися во египет. И взя моисей жезл, иже от Бога, в руку свою. 
21 Рече же Господь к моисею: идущу тебе и возвращающуся во египет, зри вся чудеса, яже дах в руце твои, да сотвориши я пред фараоном: аз же ожесточу сердце его, и не отпустит людий: 
22 ты же возглаголеши фараону: сия глаголет Господь Бог еврейский: сын мой первенец израиль: 
23 рех же тебе: отпусти люди моя, да ми послужат: аще убо не хощеши отпустити их, блюди убо, аз убию сына твоего первенца. 
24 Бысть же на пути на стану, срете его ангел Господень и искаше его убити. 
25 И вземши сепфора камень, обреза конечную плоть сына своего, и припаде к ногам его и рече: ста кровь обрезания сына моего. 
26 И отиде от него ангел, занеже рече: ста кровь обрезания сына моего.
 

***

Если человек идет извести себя из мира (египта), то должен обрезать своего первенца (сына), начало своих мнений. Началом всех мнений должен быть Бог, а не плоть (египет, мир, порок).  

Зачем?

Чтобы не были убиты (мертвы) его начинания.

Чем совершается обрезание?

Христом, живым краеугольным камнем.  Поступать подобно Ему.

Чем свидетельствуется обрезание?

Отсутствием в жизни (сепфора) дел плоти.

***


Богу нашему слава. Аминь.
 
Форум » Размышления о Священном Писании » Исход » Обрезание начинаний
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: