[ Обновленные темы · Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » НОВЫЙ » Исход » Исх.13.17-22. Кости Иосифа
Исх.13.17-22. Кости Иосифа
dionisiy1500Дата: Понедельник, 22.04.2019, 17:29 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 2189
Статус: Offline
Исх.13.17-22. Кости Иосифа

исх13:17 Егда же отпусти фараон люди, не поведе их Бог путем земли филистимския, яко близ бяше, ибо рече Бог: да не когда раскаются людие, видевше рать, и возвратятся во египет.
исх13:18 И обведе Бог люди путем, иже в пустыню к чермному морю. Пятаго же рода изыдоша сынове израилевы от земли египетския.
исх13:19 И взя моисей кости иосифовы с собою: клятвою бо закля иосиф сыны израилевы, глаголя: присещением присетит вас Господь, и изнесете отсюду кости моя с собою.
исх13:20 Воздвигшеся же сынове израилевы от сокхофа, ополчишася во офоме при пустыни.
исх13:21 Бог же вождаше их, в день убо столпом облачным, показати им путь, нощию же столпом огненным, светити им:
исх13:22 и не оскуде столп облачный во дни и столп огненный нощию пред всеми людьми.
*


Иосиф, думаю, есть образ (церковных) начальников, в которых Дух промышляет о возрастании христиан.

В жизни каждого из них бывает разное. И то, что кажется добрым, и то, что кажется злым.

Бог велит сохранить память о том, что было в них добрым для Церкви (взя моисей кости иосифовы с собою: клятвою бо закля иосиф сыны израилевы, глаголя: присещением присетит вас Господь, и изнесете отсюду кости моя с собою). 

Такая память (жития) полезна и для нас и для них.

**


Богу нашему слава. Аминь.
 
Форум » НОВЫЙ » Исход » Исх.13.17-22. Кости Иосифа
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: