[ Обновленные темы · Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » НОВЫЙ » Исход » Исх.25.17-22. Очистилище
Исх.25.17-22. Очистилище
dionisiy1500Дата: Среда, 24.10.2018, 08:55 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 2191
Статус: Offline
Исх.25.17-22. Очистилище

исх25:17 И да сотвориши очистилище покров от злата чиста, двою лактий и пол в долготу, лактя же и пол в широту:
исх25:18 и сотвориши два херувима злата изваянна, и возложиши я от обоих стран очистилища:
исх25:19 да сотворятся херувими, един от страны сея и другий от страны другия очистилища, и сотвориши два херувима на обоих странах:
исх25:20 да будут херувими распростирающе крила верху, соосеняюще крилами своими над очистилищем, и лица их ко другъдругу, на очистилище будут лица херувимска:
исх25:21 и да возложиши очистилище на кивот верху, и в кивот да вложиши свидения, яже дам тебе.
исх25:22 И познан буду тебе оттуду, и возглаголю тебе с верху очистилища между двема херувимы, иже суть над кивотом свидения, и по всем, елика аще заповем тебе к сыном израилевым.

*


Очистилище, думаю, есть образ устроения веры.

Вера образована образами Смотрения Отца и Сына в Духе (покров от злата чиста, двою лактий и пол в долготу, лактя же и пол в широту).

Образы смотрения явлены в Законе и Пророках (херувимах). 

То есть, Дух в  Моисее и пророках рассказывает о Сыне и об Отце и об устроении Их образов в человеке.

**


Богу нашему слава. Аминь.
 
Форум » НОВЫЙ » Исход » Исх.25.17-22. Очистилище
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: