[ Обновленные темы · Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » НОВЫЙ » Исход » Исх.6.29-7.7. Моисей, Аарон, Фараон
Исх.6.29-7.7. Моисей, Аарон, Фараон
dionisiy1500Дата: Суббота, 06.10.2018, 08:06 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 2191
Статус: Offline
Исх.6.29-7.7. Моисей, Аарон, Фараон

исх6:29 И рече Господь к моисею глаголя: аз Господь: глаголи к фараону царю египетскому, елика аз глаголю к тебе.
исх6:30 И рече моисей пред Господем: се, аз худогласен есмь, и како послушает мене фараон?
исх7:1 И рече Господь к моисею, глаголя: се, дах тя Бога фараону, и аарон брат твой будет твой пророк:
исх7:2 ты же возглаголеши ему вся, елика тебе заповедаю: аарон же брат твой возглаголет к фараону, да отпустит сыны израилевы от земли своея:
исх7:3 аз же ожесточу сердце фараоново и умножу знамения моя и чудеса в земли египетстей:
исх7:4 и не послушает вас фараон, и возложу руку мою на египет и изведу с силою моею люди моя сыны израилевы от земли египетския, со отмщением великим:
исх7:5 и уведят вси египтяне, яко аз есмь Господь, простирая руку мою на египет, и изведу сыны израилевы от среды их.
исх7:6 Сотвори же моисей и аарон, якоже заповеда им Господь, тако сотвориша.
исх7:7 Моисей же бе осмидесяти лет, аарон же брат его осмидесяти трех лет, егда глаголаста к фараону.


*

Думаю, фараон есть образ всякого греховного навыка в человеке.

Моисей есть образ помысла об избавлении от него.

Аарон есть образ мнения или ума (посланный от Бога ангел) об устроении естества без греховного навыка.

Человеческие помыслы всегда худогласны, потому ангел просвещает доброе (моисей) и избавляет от недоброго (фараон). 

Для первого он — свет, для второго — огонь.

**


Богу нашему слава. Аминь.
 
Форум » НОВЫЙ » Исход » Исх.6.29-7.7. Моисей, Аарон, Фараон
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: